Ürünler

 

LED aydınlatma ile tanışın...

Light Emitting Diode (Işık Yayan Diyot), yani kısaca LED, en yeni aydınlatma teknolojisidir. Sağladığı faydalar sebebiyle, kullanımı tüm dünyada hızla yaygınlaşmaktadır.

Bu faydalardan en önemlisi, LED aydınlatmanın düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde geleneksel aydınlatmaya göre çok daha ekonomik olmasıdır.

LED aydınlatma ürünleri, standart lambalara göre %80, tasarruflu lambalara göre %50 daha az enerji harcar. 35.000 saat ve üzeri çalışma ömrüne sahiptir. Üstelik ısı da yaymaz.

Karbondioksit salımı yok denecek kadar az olan LED, çevre dostu bir aydınlatma teknolojisidir. Üstelik LED lamba ve armatürlerin yapısında cıva gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile doğaya zararları yoktur.

Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda mükemmel çözümler sunar.

LED lamba ve armatürlerin UV ışınımı yok denecek kadar azdır, manyetik alanlarıysa hiç yoktur. Bu özellikleriyle sağlığınızı tehdit etmez ve tasarruflu lambaların yol açtığı gibi depresyona, cilt hastalıklarına ve göz rahatsızlıklarına sebep olmaz.

LED aydınlatma ürünlerinin yüksek renksel geri verimleri, nesnelerin gerçek renkleri ile algılanmasını sağlar. Işık verimliliği yüksektir ve yaydığı ışıkta titreşim olmaz.

LED aydınlatma oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Otomasyon ile uyumludur, farklı renk sıcaklıkları ve dim edilebilir seçenekleri de mevcuttur. Siz de kullandığınız geleneksel aydınlatma ürünlerini LED lamba ve armatürler ile kolayca değiştirebilirsiniz.

Evde ya da ofisinizde, günde ortalama 6 saat süre ile 10 adet akkor lamba kullandığınızı varsayarsak; 

75 Watt akkor lamba ile;

- yılda 425 TL tutarında enerji tüketir,
- her yıl lamba değiştirmek zorunda kalırsınız.

12 Watt LED lamba ile;

- yılda 60 TL tutarında enerji tüketir,
- lambanızı 16 yıl boyunca kullanabilir, -ilk yatırım maliyetinizi, bir yıl gibi kısa bir sürede geri alır,
- 16 yıllık bir lamba ömründe, toplam 8.000 TL* kâr edersiniz.

 

 

*Elektrik birim ücreti 0,36 TL kW/s üzerinden hesaplanmıştır.

Cihan Elektrik
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Cihan Elektrik Linkedin
Cihan Elektrik Google+
Cihan Elektrik Twitter
Cihan Elektrik Facebook